Whisky - Black & White

Monkey Shoulder je moderní whisky s dráhou reklamou, instagramem atd. Chtěl jsem zkusit levný, tradiční a průměrý blend. Vybral jsem Black & White a stojil jen 309 kč. Je méně slavný než Famous Grouse (nejpopularnějši whisky ve Skotsku) nebo Johnnie Walker (nejpopularnější skotská whisky ve světě) ale má zajimavý přiběh.

Jmenoval se původně "Houses of Parliamentale měla černou láhev s bilým štítkem, takže lidi normalně objednali "black and white" na baru. Byl přejmenovali "Black & White" a teď má krasný štítek s pár psů - černý skotský pes a bilý west highland teriér:


Abych byl upřimný první čas, že jsem ochutnal tu whisky jsem neměl to rad. Myslel jsem, že to chutnalo jako cigarety a smutek. Připomínal mi vůně rána v hospodě po velké party - zatuchlý a kouřový. Ale jsem čekal měsic, zkusil jsem pár typů whisky a pak jsem vratil na Black & White. To není tolik špatného, že jsem myslel. Je trochu kouřový, ale lehký a citrusový. Asi nechtěl bych objednal to na baru.

Zkusil jsem to na whisky sour koktejlPokud whisky sour je připravené se žitnou whisky nebo s bourbonem je sladký a bohátý ... ale se Black & White bylo to uplně jíné - lehčí a komplečnější.